23 Nisan 2021'de kaybettiğimiz Galatasaray Lisesi 1991 mezunu, 123 devresi Ahmet Atalık'ın ismini en anlamlı biçimde yaşatmak isteyen 123 devresi arkadaşları olarak Ahmet Atalık adına bağış toplayarak güzel anısını hayatta tutuyoruz.
Ahmet Atalık Bağış Fonu, Ahmet Atalık'ın ailesi, Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Lise'sindeki arkadaşları tarafından Ahmet'in anısını yaşatmak için 2021 yılında kuruldu. Ahmet Atalık Bağış Fonu kapsamında, “Yatılılık Burs Fonu” Projemizi 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı başında hayata geçirip lisemizde okuyan kardeşlerimize burs vererek, öğrenimini yatılı olarak sürdürmek isteyen ve maddi desteğe ihtiyaç duyan Galatasaray Lisesi öğrencilerine, yatılılık burs fonu bütçesi kapsamında desteklerini artırarak sürdürülecektir.
Ahmet Atalık Fonu'nun çalışmaları kapsamında toplanan tüm bağışlar Galatasaraylılar Derneği'nin Ahmet Atalık Bağış Fonu'na özgülenmiş banka hesapları altında toplanmaktadır. Ahmet Atalık Bağış Fonu'nun herhangi bir tüzel kişiliği bulunmamaktadır, Galatasaraylılar Derneği çatısı altında faaliyetlerini yürütmektedir.